Jestem absolwentem psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dodatkowo ukończyłem studia podyplomowe z psychologii transportu (badania psychologiczne kierowców) na tej samej uczelni.

Moja pasja do rozmów z ludźmi, połączona z aspiracją do wspierania ich w trudnych sytuacjach życiowych, kieruje moją praktyką psychologiczną, w której polegam na dostępnej wiedzy oraz własnym doświadczeniu życiowym.
Oprócz udzielania krótkoterminowego, doraźnego wsparcia psychologicznego, skupiam się przede wszystkim na długoterminowym wsparciu świadczonym w gabinecie bądź on-line (dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości uczestniczenia w tradycyjnej sesji gabinetowej lub preferują formę zdalnego kontaktu). Pracując z osobami, które zmagają się z różnymi trudnościami życiowymi, pomagam w przezwyciężaniu kryzysów w relacjach interpersonalnych, pokonywaniu uporczywego niepokoju, podnoszeniu nastroju, odnajdywaniu satysfakcji z życia, przezwyciężaniu poczucia osamotnienia i niezrozumienia czy w budowaniu pewności siebie i wiary w swoje zdolności. Dodatkowo oferuję wsparcie osobom pragnącym spojrzeć na swoje życie w szerszej perspektywie rozwoju osobistego i samodoskonalenia.
Z myślą o wielojęzycznej społeczności lokalnej, oferuję wsparcie psychologiczne także w języku angielskim.
Psycholog Piotr Świder